Gabinet psychologiczny Toruń

Gabinet psychologiczny jest miejscem gdzie Pacjent może uzyskać kompleksową pomoc w problemach z różnorodnych obszarów zdrowia psychicznego.

W zakres świadczonych usług psychologicznych wchodzi:

  • Poradnictwo psychologiczne,
  • konsultacje
  • diagnoza (inteligencji, osobowości, funkcji poznawczych)
  • wsparcie emocjonalne, interwencja kryzysowa,
  • pomoc w zakresie problemów wychowawczych,
  • badania psychologiczne dla kierowców.
pomoc psychologiczna w gabinecie psychologicznym w Toruniu

Czego możesz oczekiwać od psychologa?

Konsultacje u psychologa to pierwszy krok do rozwiązania trudności z jakimi się zmagasz. W zależności od tego czego doświadczasz, psycholog zasugeruje dobraną dla Ciebie formę wsparcia: terapię, interwencję kryzysową lub zarekomenduje wizytę u psychiatry bądź psychoterapeuty.

Czym jest konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna w Toruniu jest spotkaniem psychologa z Klientem ukierunkowanym na zebraniu kluczowych informacji dotyczących problemów i ich natury, sformułowaniu wstępnej diagnozy oraz doboru najlepszej formy pomocy. Konsultacja odbywa się w gabinecie psychologicznym i mogą polegać na jednorazowym lub kilkukrotnym kontakcie, który może stanowić doraźną pomoc lub być rozpoczęciem dłuższego procesu terapeutycznego. Głównym celem konsultacji psychologicznej i kontaktu z psychologiem w Toruniu jest dokonanie wstępnej diagnozy przypadku Pacjenta, ukierunkowanie go na kontakt z specjalistą, jak również pomoc w obraniu kierunków do dalszej pracy w celu samodzielnej eliminacji problemu. Dzięki konsultacji psychologicznej i rozmowie możliwe jest otrzymanie wsparcia psychologicznego, jak również uzyskanie lepszego rozeznania się w naturze problemu poprzez informacje i spostrzeżenia udzielane przez psychologa. Ważne jest wspólne poszukiwanie mocnych stron, zasobów i potencjału Pacjenta, aby na tej bazie odkryć nowe drogi i możliwości radzenia sobie z trudnościami.

Jako psycholog podczas konsultacji otaczam pacjenta pełną empatią, otwartością i zrozumieniem. W celu konsultacji psychologicznej zapraszam do swojego gabinetu w Toruniu osoby dorosłe, młodzież oraz dzieci. 

Czym jest wsparcie psychologiczne?

Jest to krótkoterminowa pomoc psychologiczna przeznaczona dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, lecz nie doświadczają większych zaburzeń psychicznych.

Interwencja kryzysowa

Jest to awaryjna pomoc dla osób, rodzin lub grupy ludzi doświadczających nagłego kryzysu psychicznego, spowodowanego utratą ważnego celu życiowego. Ten rodzaj pomocy ukierunkowany jest na szybki powrót do równowagi psychicznej.

Czy potrzebuję pomocy psychologa?

Pomoc psychologa jest potrzebna szczególnie w sytuacjach, gdy czujesz, że nie radzisz sobie z pewnymi problemami, tj. emocje, stres lub problemy w relacjach z innymi ludźmi. Istotnym objawem wskazującym, iż wizyta u psychologa jest potrzebna, to problem przerastających Cię aktualnie sytuacji życiowych (utrata pracy, zmiana środowiska, rozstanie z bliską osobą). W takich chwilach pojawia się często lęk, silny stres, poczucie bezsilności, czy utrata nadziei na poprawę sytuacji.

Pomoc psychologiczna w Toruniu

W jaki sposób psycholog może Ci pomóc?

Psycholog jest w posiadaniu wiedzy, umiejętności i doświadczenia, które pomagają w rozwiązywaniu problemów, ale nigdy nie rozwiązują ich za Ciebie. Wizyta u psychologa to pierwszy krok do poprawy Twojego dobrostanu oraz udostępnienia Ci odpowiednich narzędzi do pracy własnej.

Do osiągnięcia zamierzonego celu konieczne jest Twoje zaangażowanie i otwartość na zmiany. Motywacja i regularna praca nad sobą są kluczowe dla poprawy Twojego dobrostanu.

Psycholog gwarantuje komfortowe warunki oraz stworzenie atmosfery wzajemnego zaufania. Dzięki odpowiedniej rozmowie i elementom psychoedukacji będzie towarzyszyć Ci w lepszym zrozumieniu siebie, Twoich emocje oraz podstaw ich powstawania.

Odwiedzając tą stronę wykonałeś już pierwszy i najważniejszy krok. To oznacza gotowość do zmian.

Zapraszam do współpracy psycholog Toruń.

Gabinet psychologiczny Radosław Drwęski w Toruniu powstał w celu przekazania pomocy i informacji na temat funkcjonowania człowieka w różnych okolicznościach życiowych i warunkach społecznych.

Pomoc psychologa  skierowana jest do osób borykających się z życiowymi dylematami, nie potrafiących rozwiązać osobistych problemów. Wsparcie psychologiczne dotyczy również osób które doświadczają kryzysów związanych ze znalezieniem się w nowej sytuacji, czy trudności z przystosowaniem się do niej. W Toruniu znajduje się  gabinet, w którym pomagam w zidentyfikowaniu powstałego problemu, wspólnie poszukujemy jego przyczyny, wskazuję czynniki warunkujące istnienie niekomfortowej sytuacji i proponuję możliwe sposoby jego rozwiązania.

Pomoc psychologa pomaga w przyjemnej atmosferze w gabinecie psychologicznym uzyskać równowagę, spokój oraz wewnętrzną harmonię. Jako psycholog od wielu lat pracujący w Toruniu na pierwszym miejscu stawiam przyjazną i pełną wsparcia atmosferę. Pozwala to pacjentowi odczuwać swobodę podczas rozmowy.

W celu konsultacji z psychologiem zapraszam do swojego gabinetu  w Toruniu osoby dorosłe oraz dzieci.